Kráčející kámen Miroslava Večeřová

2022 | 30 x 54 x 25 cm | suchý pastel na ručně tesané sedimentární hornině (křída), digitální tisk na vodní bázi na skle, svařovaný kovový stojan

70 000 Kč
Kategorie: Miroslava Večeřová
Kategorie: Objekty
Walking Stone1 Vecerova
Adjustace NE Doporučujeme

Popis díla

Kráčející kámen

Kráčející kámen, který tvrdošíjně stojí, přesto ale působí, že má nakročeno směrem, který udává jedno obří oko zapůjčené sépií. Slepenec reálných přírodních motivů s fantaskními tvary působí sebevědomě jakoby se chystal řídit svět a dovést jej k jakési dosud nepoznané transformaci.

Fascinace mytologickým světem fauny a flory autorku provází celou její tvorbou. Všímá si detailů různých živočichů a jejich příběhů, aby jim propůjčila nový tvar, kontext či pozornost.


Bio

Miroslava Večeřová vystudovala výtvarné umění na Camberwell College of Arts v Londýně (bakalářský titul) a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (magisterský titul). Od roku 2019 absolvovala také různé výcviky v práci s energií, alternativním léčení spolu s pohybovými a psychoterapeutickými kurzy (Foundation). 

Autorka: Miroslava Večeřová

Název: Kráčející kámen / Walking Stone, from the series Cuttlebone

Datace: 2022

Materiál

suchý pastel na ručně tesané sedimentární hornině (křída), digitální tisk na vodní bázi na skle, svařovaný kovový stojan

soft pastels on hand-carved sedimentary rock (chalk), water based digital print on glass, welded metal stand 

Rozměr: 30 x 54 x 25 cm

Edice:  1, signováno / Signed 

Zpět do obchodu