Bez názvu Štěpán Grygar

2013 | 66 cm x 44 cm | Inkjet print (bez adjustace)

25 000 Kč
Kategorie: Štěpán Grygar
Kategorie: Fotografie
Bez názvu  Štěpán Grygar
Adjustace NE

Popis díla

Bez názvu

Na první pohled výrazně estetická výtvarnost Grygarových fotografických obrazů je výsledkem sledování principů, které mají v Grygarově tvorbě dlouhodobě své místo. Zkoumání základních prostředků fotografického zobrazení – světla, kompozice a hloubky ostrosti – je výchozím bodem každé ze sérií. Inspirací pro prezentaci série barevných geometrizujících kompozic byla podle Grygarových slov filosofická revize dobového vnímání času Henriho Bergsona, která zpochybňuje čas jako soubor příčin a následků. (Eva Riebová)


Bio

Štěpán Grygar žije a pracuje v Praze a v Bruselu. V roce 1979 absolvoval pražskou FAMU, kde později v letech 2002–2014 působil na Katedře fotografie jako vedoucí ateliéru. V roce 2008 byl jmenován profesorem.
 V současné době působí jako vedoucí Ateliéru fotografie na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara. Uspořádal více než 50 samostatných výstav, například v Praze, Bratislavě, Budapešti, Mnichově, Londýně a Houstonu. Je zastoupen v řadě významných sbírek u nás i v zahraničí. V loňském roce se prezentoval na výstavě Noir & Blanc, une estétique de la photographie v Grand Palais v Paříži, ve výběru fotografií ze sbírek Bibliotèque Nationale de France.

Autor: Štěpán Grygar

Název: Bez názvu

Datace: 2013

Technika (Tisk): injekt print

Rozměr: 66 cm x 44 cm (fotografie 60 cm x 40 cm)

Edice: 1—12 + 2 AP (číslováno a signováno)

Zpět do obchodu