O nás

Fotograf Contemporary má pestrou nabídku děl těch nejzajímavějších umělců a umělkyň pracujících s médiem fotografie u nás.

 

 

Smyslem platformy je vzdělávat zájemce o hodnotnout uměleckou a originální fotografii mimo jiné v tom, jak nákup realizovat, co jsou pojmy jako edice či certifikát pravosti a zejména poskytovat příjemné a podnětné prostředí pro to, se o fotografii a její fascinující svět zajímat.

 

Fotograf Contemporary přístupným způsobem shrnuje jednoduché důvody, proč začít sbírat uměleckou fotografii. Pro umělce, umělkyně, klienty a klientky vytváří pocit důvěry v nově vznikající prostředí, které proces prodeje uměleckého díla dovede od pár kliknutí k smysluplné investici a získání předmětu vysoké umělecké hodnoty.

 

Rozhodli jsme se zužitkovat nabyté zkušenosti, abychom zájemcům o investici do fotografie nabídli to nejkvalitnější z domácí umělecké scény a to jak vybraně sestavenou nabídkou děl renomovaných fotografů a fotografek, možností poradenství a konzultací, tak z hlediska obchodního potenciálu a zprostředkování obchodu s uměním jako zážitku patřičné úrovně ať už online či při osobním setkání.

 

Fotograf Contemporary je partnerským projektem etablovaného spolku Fotograf (Fotograf Magazine, Fotograf Gallery & Fotograf Festival) a svou činností navazuje na jeho otevřené vnímání média fotografie pohybující se v kontextu současného umění od statického fotografického obrazu přes video až po objekty a instalace. Jedním z cílů Fotograf Contemporary je skrze prodej finančně podporovat výše zmíněné neziskové aktivity tak, aby zůstala zachována jejich nestrannost a schopnost udržovat živou a pestrou kulturu na poli umělecké fotografie u nás.

 

 

Markéta Kinterová – kurátorka, umělecká ředitelka, šéfredaktorka, odbornice na fotografii, konzultantka

Umělecká ředitelka

Markéta Kinterová

 

Věnuje médiu fotografie z vícero různých pozic. Má za sebou řadu samostatných i skupinových autorských výstav. Od roku 2016 vede ateliér dokumentární fotografie na FAMU. Je šéfredaktorkou časopisu Fotograf a uměleckou ředitelkou stejnojmenného spolku, který provozuje Fotograf Gallery a Fotograf Festival. Pro Fotograf Contemporary zajišťuje odborný dohled a kurátorsky vytváří portfolio zastupovaných umělců a umělkyň.

 

 

KONTAKT

Fotograf Contemporary s.r.o., 

se sídlem: Zkrácená 70, 103 00 Praha 10 

s provozovnou: Jungmannova 19/7, 110 00 Praha 1

info@fotografcontemporary.cz

IČ: 17739217

 

Markéta Kinterová, jednatelka

+420 777 674 874


marketa@fotografcontemporary.cz

 

Marie Rozmánková, jednatelka

+420 604 714 160


marie@fotografcontemporary.cz

 

Máte zájem se setkat a dozvědět se víc? Zarezervujte si schůzku s kurátorkou Markétou Kinterovou.
Po odeslání Vašich kontaktních údajů se Vám ozveme a vyberme společně vhodný termín.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu