Elizabeth Marie Tomanová

2023 | 40 x 60 cm (fotografie 34 x 54 cm) | Archival injekt print

46 000 Kč
Kategorie: Marie Tomanová
Kategorie: Fotografie

Popis díla

5 East Broadway

V nejnovější sérii 5 East Broadway Tomanová zachycuje portrét mládí jako součást svého rozsáhlejšího díla, které svědčí o tom, že neustále uvažuje o tom, co znamená zobrazovat individualitu a identitu, svou vlastní i ostatních.

Ryan McGinley popsal esenci díla autorky v úvodu ke knize Young American takto: „ Díváme se na budoucnost bez genderových protipólů a zastaralých definic krásy. Mariin svět ukazuje lidi takové, jací jsou. Přál bych si, aby veškerá americká mládež vypadala tak, jak ji ukazuje Marie na svých fotografiích z newyorského Downtownu – rozmanitá a všezahrnující.“

 


Bio

Marie Tomanová, žije a pracuje v New Yorku. Po dokončení magisterského studia v oboru malířství na FaVU v Brně odešla do USA a zaměřila se na fotografii. Vystavovala po celém světě: v New Yorku, Praze, Tokiu, Paříži či na bienále Evropského měsíce fotografie v Berlíně. Byla nominována na prestižní cenu Louis Roederer Discovery Award 2021 na Rencontres d'Arles ve Francii a dále byla její výstava vybrána na Mezinárodní fotografický festival Jimei x Arles v čínském Xiamenu. Tomanová se soustavně věnuje vydávání autorských knih jako je Young American (Paradigm Publishing, 2019), New York New York (Hatje Cantz, 2021) nebo nejnovější It Was Once My Universe (SuperLabo, 2022). Momentálně se připravuje uvedení celovečerního dokumentu HBO o její umělecké dráze s názvem World Between Us v roce 2024.

Autorka: Marie Tomanová

Název:  Elizabeth

Datace: 2023

Tisk:  Archival injekt print

Rozměr: 40 x 60 cm (fotografie 34 x 54 cm)

Edice: 5 + 2 AP, 1/5

Zpět do obchodu