Exkluzivní edice #1 Curator's Choice

Kolekce pěti fotografií v ekologicky udržitelném sběratelském boxu s certifikátem pravosti. Zátiší, architektura, krajina, dokumentární fotografie.

30 000 Kč
Kategorie: Curator's Choice
Kategorie: Edice

Popis díla

Foto?, ze série "Elements" (Spray Drawings)

Krištof Kintera vytvořil od roku 2000 přibližně na šedesát sprejovaných motivů figurek s heslovitými hláškami trefně poukazujícími na určité role a stereotypy ve společnosti, které toho času aktivně umisťoval do veřejného prostoru. Série sprayovaných grafik “Foto?” vycházející v reedici navazuje na zmíněný projekt The Elements a oživuje motiv postavy fotografa tentokrát v komorním formátu. Jedná se o ruční sprayovanou grafiku, kdy každý kus v edici počtu 35 se mírně liší a stává se tak jedinečným orginálem.


Bio

Škála tvorby Krištofa Kintery je velmi široká a to od sochařských realizací monumentálních soch, interaktivních instalací, rozpohybovaných či mluvících objektů až po reliéfní obrazy doplňované kresebnými gesty, nápisy či předměty denní potřeby. Skrze svou tvorbu vypovídá o povaze dnešní konzumní společnosti a klade otázky, které se týkají sociálních či politických problémů a to často humornou formou, kterou dokáže u diváka udržet v rozmezí mezi cynismem, ironií a schopností nadsázky nad sebou samým.

 

Formát: 35 x 50 cm

Technika: sprayovaná grafika

Edice: 35, číslováno a signováno

Zpět do obchodu