Malby světlem #IV Pavel Baňka

2022 | 160 x 110 cm | Digitální tisk

95 000 Kč
Kategorie: Pavel Baňka

Popis díla

Ze série Božské symetrie

Krajinářská tvorba Pavla Baňky v této nejnovější sérii dosáhla nevšední fúze autorova zájmu o dvě oblasti – o přírodní motivy a krajinu – a o abstrakci. Spolu se snahou zasahovat do procesu vzniku snímku během jeho expozice i v rámci postprodukce vznikla díla založená na osové souměrnosti, jež slouží jako jakási nezvyklá vstupenka do dalších světů.

 

 


Bio


Pavel Baňka se veřejnosti pravidelně představuje v prestižních galeriích a muzeích.
 V České republice jmenujme alespoň: Dům fotografie Galerie hl. m. Prahy, Špálova galerie, Veletržní palác Národní galerie, Galerie Rudolfinum v Praze nebo Dům umění města Brna. V zahraničí vystavoval například v Museu fotografie v Charleroi v Belgii, v Klotz/Sirmon Gallery v New Yorku, na Paris Photo v Carrousel Louvre v Paříži,
v New Gallery na Fotofestu v Houstonu, v Galerii města Bratislavy, na Fotoforum ve Frankfurtu nad Mohanem, ve Fotografisk Gallery v Kodaňi, na Art Institute of Chicago v USA nebo v Museum Ludwig v Kolíně nad Rýnem. Jeho díla jsou součástí mnoha významných sbírek v zahraničních i domácích institucích, podobně jako ve sbírkách soukromých.

 

Autor: 
Pavel Baňka

Název: Malby světlem #IV

Datace: 2022

Tisk: Digitální tisk, forex-smart, rámováno, muzeální sklo

Rozměr: 160 x 110 cm

Edice: 2/5

Certifikát pravosti: ano

Zpět do obchodu