Pronikání #I Pavel Baňka

2022 | 96 x 75 cm | Diasec

80 000 Kč
Kategorie: Pavel Baňka

Popis díla

Ze série Postkubistické rituály

Geometrické motivy jsou dalším milníkem v abstraktní tvorbě Pavla Baňky, v jejichž kompozicích autor nechává rozehrát veličinu, která jej fascinuje celoživotně a tou je čas. Autorovy experimenty rozehrávající pohyb i čas, vychází ze skutečných situací, ovšem fascinují svou schopností dotknout se jakési prapodstaty života, jejímž motivem je přirozeně kruh.

 

 


Bio


Pavel Baňka se veřejnosti pravidelně představuje v prestižních galeriích a muzeích.
 V České republice jmenujme alespoň: Dům fotografie Galerie hl. m. Prahy, Špálova galerie, Veletržní palác Národní galerie, Galerie Rudolfinum v Praze nebo Dům umění města Brna. V zahraničí vystavoval například v Museu fotografie v Charleroi v Belgii, v Klotz/Sirmon Gallery v New Yorku, na Paris Photo v Carrousel Louvre v Paříži,
v New Gallery na Fotofestu v Houstonu, v Galerii města Bratislavy, na Fotoforum ve Frankfurtu nad Mohanem, ve Fotografisk Gallery v Kodaňi, na Art Institute of Chicago v USA nebo v Museum Ludwig v Kolíně nad Rýnem. Jeho díla jsou součástí mnoha významných sbírek v zahraničních i domácích institucích, podobně jako ve sbírkách soukromých.

 

Autor: 
Pavel Baňka

Název: Pronikání #I

Datace: 2022

Tisk: Diasec

Rozměr: 96 x 75 cm

Edice: 2/6

Certifikát pravosti: ano

Zpět do obchodu