Sylph Tereza Zelenková

2018 | 100 x 125 cm | archivní pigmentový tisk

65 000 Kč
Kategorie: Tereza Zelenková
Kategorie: Fotografie
Sylph Zelenkova
Adjustace NE

Popis díla

Sylph

Jsou místa, kde čas přestal před nějakou dobou existovat díky pečlivému a ohleduplnému udržování jejich vzhledu. A pak jsou místa, kde si čas vždy dělal své a kde se na veškerém povrchu podepisuje zkáza a rozklad. [...] Se smrtí však přichází obnova; minulost, přítomnost a budoucnost společně koexistují v záhybech rozkládajícího se čalounění a život a jeho protipól už nelze vnímat jako protiklady, ale pouze jako věčný koloběh věcí. Stejně tak jako Slunce, také rozklad přináší zkázu i život.

Tyto fotografie zpodobňují jedno takové místo. Ačkoli se na první pohled jedná o opuštěnou ruinu, ve skutečnosti je to fantasmagorický výplod někoho, koho si ráda představuji jako odpověď na des Esseintea, dekadentní postavu z nechvalně proslulého románu J. K. Huysmanse À Rebours. Ten svůj dům proměnil v hostinu všech smyslů, sestávající z historických interiérů prostoupených řadou vůní a zvuků a plné pečlivě naaranžovaných předmětů.


Bio

Tereza Zelenková je umělkyně, žije v Londýně a v Praze. V letech 2007 až 2010 studovala fotografii na University of Westminster, následně pak absolvovala v roce 2012 Royal College of Art v Londýně. Účastnila se řady skupinových projektů, zejména v Británii, dále ve Spojených státech, Nizozemsku nebo Švýcarsku. Její díla se nacházejí ve významných sbírkách, například ve Victoria & Albert Museum (Londýn), Foam Photography Museum (Amsterodam), Musée de l’Élysé (Lausanne), Saatchi Gallery (Londýn) a Fotomuseum Winterthur (Winterthur).

Autorka: Tereza Zelenková

Název: ​​Sylph (ze série The Essential Solitude)

Datace: 2018

technika = Tisk: archivní pigmentový tisk

Rozměr: 100 x 125 cm

Edice: 5 + 1 AP, číslováno a signováno / Signed and Dated

Zpět do obchodu